Klik hier om naar de startpagina van WielrennenMaastricht.nl te gaan
Home | Fietsroutes | Top Tien Toer

top tien toer vanuit maastricht

Fietsroute Top Tien Toer is een route speciaal voor de zeer getrainde wielrenner, met de tien zwaarste klimmen van Nederland. De tocht is 137 km lang en start in Maastricht. Het lange en zware parcours loopt volledig door Zuid-Limburg. Begin en einde zijn vrij vlak, maar daartussenin moet u echt aan de bak!

top tien toer op kaart


Klik hier voor een grotere versie van de kaart!
Limburgse hellingen in deze route:
KlimL (m)H (m)gem %max %
Snijdersberg960626,413
Brakkeberg680669,612
Keutenberg1560835,314
Schilberg960666,912
Camerig Zuid / Vijlenerbos45701834,09
Schutteberg (Pas v Wolfhaag)1880955,111
Vaalserberg
Gulperberg Oost600589,714
Kruisberg / Botterweck710598,313
Eyserbosweg1110827,413
Hulsberg / Paardendoder1010797,810
Oude Elkenraderweg1660764,611
Dode Man1010777,613
Afstand: 137 km
Karakter: Heuvelachtig
Wegdek: Prima
Bewegwijzerd: Nee
Laatste controle: 16 april 2010
Print hier: Top Tien Toer
GPS: GPX | Google Earth | Google Maps

routebeschrijving top tien toer

0,0 Maastricht Rug naar NS-station RA, volg linkerbocht, einde RA. VKL LA, rot. RD, 2e RA (Galjoenweg), 2e LA (Fregatweg)
6,0 Weert 1e LA RI Bunde/Geulle
7,1 Bunde FP volgen, gaat over in weg, einde LA en direct RA. Na Brommelen LA in bocht naar rechts
9,7 Geulle DWV, op brug einde RA RI Geulle
11,1 Geulle Einde LA, 2e RA (Poortweg), na spoorviaduct LA: Snijdersberg. 1e RA, einde RA (Heirweg)
12,7 Moorveld Direct LA. Einde RA, parallel aan A2 rijden t/m afdaling. Einde rot. LA, rot. RD
17,3 Meerssen Telkens RD door dorp, rot. RD RI Maastricht/Heerlen. VÚÚr Houthem RA en einde LA
22,2 Geulhem VRW LA RI Valkenburg, 1e RA: Brakkeberg
23,5 (Berg & Terblijt) Einde LA (Langenakker)
24,4 Vilt VRW LA
25,6 Valkenburg Afd, DWV, VKL RA. Rot. RD
29,8 Oud Valkenburg DWV
30,6 Schin op Geul Na 1 km RA RI Keutenberg: Keutenberg
32,6 Keutenberg DWV, KR RD, einde RA
35,7 Ingber KR LA en direct RA. Rijksweg LA. Na ruim 1 km RA RI Euverem
38,7 Euverem RD
41,5 Beutenaken Einde LA
43,1 Slenaken 2e RA: Schilberg. Na klim KR RD, VRW LA
46,0 De Planck (B) Na dorp 1e LA, RI Teuven
47,1 Teuven (B) Let op: gelijkwaardig KR onderaan afd! KR RD. Einde LA: Gieveld. Einde RA
51,9 Eperheide RD
53,5 Epen Onderaan (einde) RA en linkerbocht volgen: Camerig. Bij restaurant niet linksaf! Na afd en Kasteel Vaalsbroek 1e RA (Schuttebergsweg): Pas van Wolfhaag. Einde RA
64,6 Gemmenich 4e LA (draait scherp terug: Route des Trois Bornes): Vaalserberg. Na Drielandenpunt RAH
69,5 Vaals Weg volgen, einde LA RI Epen (viaduct). Na 300 m LA RI Epen en na 1 km RA RI Vijlen
72,4 Holset RD
74,5 Vijlen Net voor einde dorp LA RI Mechelen
76,4 Hilleshagen DWV
77,8 Mechelen In dorp RA RI Wijlre, DWV
79,8 Partij In rechterbocht LA: Gulperberg. Na klim RA
82,5 Gulpen Onderaan RA, om busstation heen, VRW RA
85,9 Wahlwiller 1e LA, 1e RA, 1e LA en 1e RA en na linkerbocht: Kruisberg. Na klim schuin naar voren LA
88,1 Eijs 1e LA, KR LA en meteen RA: Eijserbosweg. Na klim RA
90,3 Eijserheide LA, daarna RAH. KR RA
91,8 Trintelen 1e LA
93,2 Bosschenhuizen DWV
94,2 Simpelveld Na 400 m LA RI Voerendaal/Huls: Hulsberg
95,6 Huls 2e LA, DWV (langs molen), KR RA. 1e LA en 4e LA: Elkenraderberg
101,8 Elkenrade Einde RA en meteen weer RA (afd Rensberg)
104,2 Wijlre Einde LA en meteen RA RI Maastricht. Na Brandbrouwerij in linkerbocht RA (doodlopend)
105,8 Stokhem Einde weg LA: Dode man. Boven RA
108,2 Keutenberg Afd Keutenberg: voorzichtig!
109,2 Schin op Geul Einde RA
109,4 Schoonbron Na tankstation LA RI Klimmen
111,2 Ransdaal 2e LA RI Klimmen (Dr. Huntjensstraat)
112,1 Termaar DWV: Dolberg, RAH
113,7 Klimmen 1x LAH, VRW LA. Rot. RA RI Hulsberg
116,4 Hulsberg DWV, VRW RA (Aalbekerweg): FP
117,8 Aalbeek Na dorp LA RI Schimmert, direct RA (Nieuwenhuisstraat)
120,1 (Schimmert) VRW RA en meteen LA (Langstraat)
121,7 Oensel Einde LA
122,5 Schimmert Rot. RA
123,2 Klein Haasdal VRW RA
126,6 Raar Na dorp 2e links: afd Korte Raarberg
127,6 (Meerssen) Onderaan RD (doodlopend), rot. RD RI Rothem. OVW en LA (Veeweg). Onder A79 door en na wildroosters einde RA. Einde LA omhoog. Einde RA, VRW oversteken en LA
131,7 Maastricht 1e RA bij kapelletje, 1e RA (Severenstraat). Onder A2 door, 1e LA. VRW met VKL oversteken en LA, direct bij VKL oversteken (2x): Meerssenerweg. OVW en RA: na 300m station: 137 KM

Vrij naar het origineel (vanuit Geulle) door Jan Bijma
Kijk voor het lijstje van de 10 zwaarste klimmen op: www.100cols.nl

indicatie hoogteprofiel top tien toer

Tips, vragen of opmerkingen? Mail de webmaster! | Sitemap | Klik hier om de RSS-feed van WielrennenMaastricht.nl te openen (RSS-info) | Adverteren
| Disclaimer | ©2005-2017 Wielrennen Maastricht | Ontwerp: Didavizion Webdesign |