Klik hier om naar de startpagina van WielrennenMaastricht.nl te gaan
Home | Fietsroutes | Bergetappe Zuid-Limburg

bergetappe in zuid-limburg

De fietsroute "Een bergetappe in Zuid-Limburg" verscheen in juli 2009 in Dagblad De Limburger. Bedenker Michiel Goertzen heeft alle ingrediŽnten gebruikt die ook in een bergetappe van de Tour de France terugkomen: veel klimmen (9x) en dalen, haarspeldbochten en mooie panorama's!

bergetappe zuid-limburg op kaart


Klik hier voor een grotere versie van de kaart!

Limburgse hellingen in deze route:
KlimL (m)H (m)gem %max %
Sibbergrubbe1810703,97
Schey2050633,110
Kwinten / Ulvend1830985,39
Loorberg1620794,97
Bovenste Bosch / Terziet1260876,99
Camerig Zuid / Vijlenerbos / Zevenwegen45701834,09
Kruisberg Zuid-Oost / Schulsberg 1200494,112
Eyserweg / Mingerdsberg / Trintelerberg Zuid2160924,28
Cauberg850647,514
Afstand: 97 km
Karakter: Heuvelachtig
Wegdek: Prima
Bewegwijzerd: Nee
Laatste controle: 16 mei 2010
Print hier: Bergetappe Zuid-Limburg
GPS: GPX | Google Earth | Google Maps

routebeschrijving bergetappe in zuid-limburg

0,0 Maastricht Met rug naar NS-station LA, KR LA, OVW, LAH, VKL RD en dan VKL RA. Volg linkerbocht, 1e RA (Severenstraat, tunneltje). 1e LA (Westrand), einde LA. RA (IJzerenkuilenweg), na rechterbocht direct LA. KR RD, na korte afd RAH
9,0 Geulhem VRW LA, DWV
9,5 Houthem DWV, einde RA RI Valkenburg
10,9 Valkenburg Rot. RD, dan DWV: VKL RD, Rot. RD. Na linkerbocht 1e RA: Sibbergrubbe
15,9 Sibbe DWV, einde LA, volg rechterbocht, einde LA
17,4 IJzeren DWV
18,6 Scheulder 1e RA, bij verlaten dorp FP nemen
19,8 Margraten Volg FP: RD oversteken, door hekjes, weer RD oversteken, einde LA, VKL RD
22,6 Bruisterbosch Einde dorp LA RI Banholt, DWV
24,1 Banholt Einde LA, LAH 1e RA RI Terlinden/Slenaken
26,5 Terlinden 2e RA (Kutersteenweg), einde RA, 1e LA: Schey. Einde RA
30,6 (Ulvend) KR LA RI De Planck
31,8 (De Planck) (B) Einde RA, na afd Crindael KR RA RI Sint Martensvoeren
Sint Martensvoeren (B) Einde RA, na linkerbocht 1e RA (Kastanjeboomstraat, slecht zichtbaar), einde RA: Kwinten/Ulvend
37,1 Ulvend RD RI Schilberg, 2x KR RD, volg in afd eenrichtingsverkeer
39,8 Slenaken Na afd einde RA, DWV, linkerbocht: Loorberg
41,7 Heijenrath Na dorp in linkerbocht RA RI Teuven
42,8 Teuven (B), geel bord Na afd, dan 2x 1e LA (Kasteelstraat): Bovenste Bosch, afd
49,4 Sippenaeken (B) Direct LA ('t Veld, Kuttingen): gev. afd! Onderaan RA RI Epen/Teuven. VRW RA: Camerig. Bij Buitenlust RAH, DWV, boven 2e LA (Rugweg)
61,4 Vijlen Einde LA, net voor einde Dorp in rechterbocht LA RI Mechelen
63,3 Hileshagen DWV
64,6 Mechelen VRW RA, 1e RA RI Wahlwiller, KR RD
66,7 Wahlwiller N278 RA
68,1 Nijswiller 1e LA (Kerkstraat) en direct LA: Schulsbergweg, KR RD
70,7 Eys 1e LA, KR RD: Eyserweg
73,1 Trintelen DWV, 5-spr RD, na dorp 1e LA, 1e RA (Korenweg), einde LA
75,6 Colmont Na dorp 2e RA (Karstraat), einde LA
78,8 Ransdaal 1e RA (Termoors), spoorbrug, 1e LA
79,8 Termaar RAH, in rechterbocht LA, KR RA
81,5 Walem KR RD (afd Goudsberg)
83,5 Valkenburg Einde LA, VRW RA, VKL RD, 1e LA RI Berg & Terblijt, volg linkerbocht LA, KR RA, RAH: Cauberg
86,5 Vilt 1e LA RI Sibbe/Margraten, rot. RA
92,5 Bemelen DWV
94,6 (Maastricht) VKL RD, rot. LA, rot. RD, A2 oversteken bij VKL, einde LA, RAH: OVW. Na 300m station: 97 KM
Bron: Dagblad De Limburger, Michiel Goertzen

indicatie hoogteprofiel bergetappe zuid-limburg

Fietsroute Rondje Maastricht hoogteprofiel
Tips, vragen of opmerkingen? Mail de webmaster! | Sitemap | Klik hier om de RSS-feed van WielrennenMaastricht.nl te openen (RSS-info) | Adverteren
| Disclaimer | ©2005-2017 Wielrennen Maastricht | Ontwerp: Didavizion Webdesign |